FB BIP
 
OGŁOSZENIA
 
NOWOŚCI NA STRONIE
 
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
W galerii
znajduje się
10303 fotografii
posegregowanych
latami
lub w albumach
tematycznych...

 
Nawigacja
Wszystko o Szkole   Osiągnięcia Szkoły i Uczniów


Osiągnięcia Szkoły i Uczniów
Poniżej znajdziecie wykaz osiągnięć Szkoły w różnych dziedzinach w kolejnych latach, począwszy od 2004r. oraz fotografie zdobytych pucharów i scany dyplomów, także tych najstarszych, które zachowały się w szkolnym archiwum. Na pewno nie ma tu wszystkich, które zdobywali nasi uczniowie na przestrzeni lat, ale w miarę możliwości zbiór będzie uzupełniany.
W lewym górnym rogu każdej galerii znajduje się przycisk do wyświetlania pełnoekranowego.
(Powered by Flash Gallery)






KATARZYNA WIŚNIEWSKA

Trenuję piłkę nożną w grudziądzkim klubie "Olimpia" w grupie młodziczek, ale gram też z seniorkami. Kilka razy w tygodniu odbywam treningi, ale warto - jest super! Nie zawsze wygrywamy, ale każde zwycięstwo to wielka satysfakcja.
W imieniu trenera zapraszam Koleżanki do uprawiania sportu, który wcale nie musi być domeną mężczyzn :)
  • Po 4 kolejkach w sezonie 2015/16 zajmujemy 5 pozycję w tabeli z dorobkiem 6 punktów.
  • Za nami trzecia kolejka ligowa w sezonie 2015/16, a w jej ramach udanie rozegrałyśmy mecz wyjazdowy z beniaminkiem Tęczą Bydgoszcz. Wygrałyśmy 0-6. W 62 minucie w zamieszaniu pod bramką trafiłam gola pod nogami bramkarki - po asyście Klaudii Sz.
  • 5 września 2015r. zagrałyśmy mecz ligowy z ekipą Kanii Toruń. Wygrałyśmy 2-1!!! Sztuka ta udała się dzięki dwóm zdobytym golom Karoliny U. i grze całej drużyny.
  • 23 sierpnia 2015r. gościłyśmy młodą drużynę III-ligową grupy pomorskiej - Gryf 2009 Tczew. Był to pierwszy i ostatni mecz kontrolny przed sezonem 2015/2016 tego lata. Wygrałyśmy to spotkanie 3:1.
  • 29 marca 2015r. rozegrałyśmy spotkanie na wyjeździe w Pędzewie. Nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Ale skoro zespół gospodarzy od początku wychodzi na boisko w "10" z bramkarzem z pola to nie można mówić o równej grze. Rozsypana drużyna Pędzewa złożona z młodych dziewczyn, bez dotychczasowych liderek, nie zdołała strzelić nawet honorowej bramki, ale taki jest sport. Przyszłość tej drużyny nie wygląda obiecująco.
    Górą byłyśmy zdecydowanie my. Warunki do gry dla obu ekip takie same. Stan boiska trudny do gry piłką, jednakże radziłyśmy sobie dobrze. Wygrałyśmy 15:0. Grad goli to zasługa całego zespołu. Wynik spotkania otworzyłyśmy już w pierwszej minucie. Po dobrej asyście udało mi się strzelić gola. Był to mój pierwszy gol w Olimpii. Była to najwyższa wygrana w historii naszego zespołu.
  • Wzięłyśmy udział w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii wiekowej 12-13 lat. W ramach zawodów rozegrałyśmy następujące mecze:
  • 12.IX.2014 - I etap turnieju, mecz w Grudziądzu, awans do etapu II;
  • 22.IX.2014 - eliminacje wojewódzkie w Świeciu nad Wisłą - I miejsce;
  • 1.X.2014 - półfinały wojewódzkie w Brodnicy - IV miejsce.






ROK SZKOLNY 2016/2017







ROK SZKOLNY 2015/2016

  • Konkursy przedmiotowe:
  • współorganizacja Gminnego Konkursu Historycznego - uczniowie klasy II G, Anna Bończoszek (IIb SP) - I miejsce w konkursie plastycznym;
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym;
  • Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla klas III szkół podstawowych gminy Grudziądz - Zuzanna Bulkowska i Nina Witkowska (III SP) - II miejsce;
  • konkurs przyrodniczy "Zwierzęta z polskiej zagrody" w Grudziądzu - reprezentacja w składzie: Kamil Maziarz, Szymon Laskowski i Paweł Beiger (VI SP) - III miejsce;
  • XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych w Grudziądzu - I miejsce;
  • II Międzyszkolny Konkurs Aktywności Twórczej uczniów Gminy Grudziądz "Profilaktyka bez tajemnic”:
  • Wiktoria Hapka (II G) - I miejsce w konkursie na projekt koszulki z przesłaniem,
  • Katarzyna Kardas i Katarzyna Wiśniewska (II G) - III miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Zanim będzie za późno".

  • Osiągnięcia sportowe:
  • Turniej Wiedzy o Sporcie:
  • etap gminny - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce, Katarzyna Wiśniewska (I G) - II miejsce, Jakub Janicki (II G) - III miejsce,
  • etap powiatowy - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce, Katarzyna Wiśniewska (I G) - I miejsce;
  • kolarstwo
  • gminny wyścig kolarski - Iga Wiklińska - I miejsce, Mistrzyni Gminy, Joanna Kardas - II miejsce, Piotr Klafczyński - II miejsce, Szczepan Łukasik - III miejsce, drużynowo - I miejsce,
  • powiatowy wyścig kolarski - Wiktoria Groszewska (VI SP) - II miejsce,
  • Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich - Iga Wiklińska (VI SP) - podwójna Mistrzyni Polski na 250m ze startu lotnego i w wyścigu eliminacyjnym oraz podwójna Vice Mistrzyni Polski w wyścigu punktowym i wyścigu stretch,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w kolarstwie MTB - Iga Wiklińska (VI SP) - I miejsce, Mistrzyni Powiatu.
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz - Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 800m, Mistrzyni Gminy, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce w biegu na 1500m, Radosław Kwiatkowski (III G) - IV miejsce w biegu na 2000m,
  • Mistrzostwa Powiatu - Wiktoria Groszewska (VI SP) - IV miejsce,
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - drużyna dziewcząt SP - II miejsce;
  • piłka nożna
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców - reprezentacja Gimnazjum - I miejsce,
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłce nożnej dziewcząt - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce, reprezentacja SP - III miejsce,
  • Turniej Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych - dziewczęta - II miejsce, chłopcy - III miejsce;
  • lekkoatletyka:
  • Gminne Zawody w LA - Sylwia Kulczyk (I G) - I miejsce w biegu na 60m, Karolina Różyńska (I G) - I miejsce w biegu na 600m i I miejsce w skoku w dal, Sylwia Kulczyk (I G) - II miejsce w biegu na 600m i II miejsce w skoku w dal, Bartosz Wojciechowski (III G) - II miejsce w biegu na 60m, Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 600m, Amelia Nalaskowska (VI SP) - IIi miejsce w biegu na 300m,
  • Powiatowe Zawody w LA - Sylwia Kulczyk (I G) - I miejsce w biegu na 60m, Karolina Różyńska (I G) - II miejsce w biegu na 600m, Wiktoria Groszewska (VI SP) - I miejsce w biegu na 600m.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko - Plastyczny
  • Miłochna Wiśniewska (IV SP) - II miejsce,
  • Kesja Kępińska (II G) - III miejsce,
  • Paweł Beiger (I G) - I miejsce w konkursie plastycznym;
  • XII Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Wiktoria Hapka (II G) - wyróżnienie,
  • Maria Romańska (III SP) - wyróżnienie;
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski "Niektórzy lubią poezję" - Wiktoria Hapka (II G) - wyróżnienie;
  • Gminne Prezentacje Muzyczne "Zaśpiewajmy jeszcze raz piosenki z lat 60-tych i 70-tych" - Agata Kasprzyk (IV SP) - II miejsce;
  • Wieczór polsko - francuski w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum we współpracy z artystami z Baja Pomorskiego i Teatru "Afisz" w Toruniu;
  • impreza poetycko - muzyczna "Między miętą a rumiankiem" - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • III Powiatowy Przegląd Piosenki Harcerskiej "Śpiewogranie" w Boguszewie - I miejsce;
  • "Jasełka na nowo opowiedziane" - uczniowie klasy V SP;
  • Teatralny Dzień Babci i Dziadka w Centrum Kultury "Teatr" w Grudziądzu:
  • "Przypadki doktora Bonifacego Trąbki" - Koło Teatralne Gimnazjum,
  • "O królewnie i krasnoludkach" - uczniowie klasy III SP,
  • "Zielone Kapturki" - uczniowie klasy IIa SP,
  • "Koziołek Niematołek" - uczniowie klasy IIb SP,
  • "Twoja twarz brzmi znajomo" - uczniowie klasy Ib SP,
  • "Dopóki kręci się nasz świat, Babcie, Dziadkowie niech nam żyją 100 lat" - uczniowie klasy Ia SP;
  • udział w Gminnym Spotkaniu Teatralnym pn. "Bajka znana i nieznana" - uczniowie klasy III SP;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Zanurzeni w Chrystusie kochamy Cię Polsko" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ podczas II Pikniku Rodzinnego - uczniowie klas IIa i IIb SP;
  • w ramach półkolonii, warsztatami teatralno - muzycznymi rozpoczęła się realizacja programu "Młody artysta", współfinansowanego przez Fundację Pierwsze Skrzypce.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • Grudziądzki Puchar Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół woj. kujawsko - pomorskiego z drugą lokatą, VI miejsce w kategorii SG w Pucharze Grudziądza w Marszach na Orientację 2015,
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki i biwaki SP - Grudziądz (IIa, IIb), Toruń (IIa, IIb, IV-VI SP), Kłodawa (III SP), Jarosławiec (VI SP);
  • wycieczki i biwaki Gimnazjum - Toruń (II G), Bydgoszcz (III G), Poznań (II G), Jarosławiec (I G), Tleń (III G);
  • wycieczki harcerskie - Grudziądz, Toruń, biwaki w Szkole.







ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Karolina Różyńska, Sylwia Kulczyk, Szymon Laskowski i Kamil Maziarz (VI SP) - III miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Dominik Załęski i Kamil Simson (I G) oraz Kacper Hapka (III G) - I miejsce w etapie gminnym, V miejsce w etapie powiatowym.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • Turniej Wiedzy o Sporcie:
  • etap gminny - reprezentacja Gimnazjum - II miejsce, Katarzyna Wiśniewska (I G) - III miejsce,
  • etap powiatowy - reprezentacja Gminy Grudziądz z Katarzyną Wiśniewską (I G) - I miejsce;
  • kolarstwo
  • wyścig o Puchar Wójta Gminy Grudziądz 2014 - Joanna Kardas (IV SP), Amelia Nalaskowska (V SP), Karolina Różyńska (VI SP) - III miejsce, drużynowo - III miejsce,
  • wyścigi kolarskie szkół podstawowych gminy Grudziądz - Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - I miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce,
  • Powiatowy Wyścig Kolarski 2014 - Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - II miejsce, Amelia Nalaskowska (V SP) - III miejsce,
  • wyścig o Puchar Wójta Gminy Grudziądz 2015 - Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce, Karolina Różyńska (VI SP) - II miejsce, Iga Wiklińska (V SP) - I miejsce, Ewelina Czerwińska (IV SP) - I miejsce, Joanna Kardas (VI SP) - III miejsce, drużynowo - I miejsce,
  • Powiatowy Wyścig Kolarski 2015 - Iga Wiklińska (V SP) i Ewelina Czerwińska (IV SP) - II miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz - Karolina Różyńska (VI SP) - I miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - II miejsce, Amelia Nalaskowska (V SP) - III miejsce, Anna Kardas (III G) - II miejsce, Radosław Kwiatkowski (II G) - III miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu - Karolina Różyńska (VI SP) - III miejsce, Sylwia Kulczyk (VI SP) - V miejsce, Anna Kardas (III G) - IV miejsce;
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - drużyna dziewcząt SP - II miejsce;
  • piłka nożna
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców - reprezentacja Gimnazjum - III miejsce,
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt - reprezentacja SP - III miejsce;
  • lekkoatletyka:
  • Halowe Mistrzostwa Gminy Grudziądz w LA - Julita Szymańska (I G) - II miejsce w biegu na 1000m, Damian Pawłowski (III G) - III miejsce w biegu na 60m, Sylwia Kulczyk (VI SP) - III miejsce w biegu na 60m, skoku w dal i biegu na 600m,
  • gminne zawody w LA szkół gimnazjalnych - Damian Pawłowski (III G) - I miejsce w biegu na 100m, III miejsce w skoku w dal, Bartosz Wojciechowski (II G) - II miejsce w biegu na 100m, II miejsce w skoku w dal, Weronika Zasuń (III G) - IV miejsce w biegu na 100m, Julita Szymańska (I G) - II miejsce w biegu na 800m, Radosław Kwiatkowski (II G) - III miejsce w biegu na 1500m, Roksana Różyńska (III G) - III miejsce w pchnięciu kulą i IV miejsce w skoku w dal, Dawid Groszewski (II G) - IV miejsce w pchnięciu kulą, sztafeta chłopców - II miejsce,
  • Powiatowa Gimnazjada LA - Sylwia Kulczyk (VI SP) - I miejsce w biegu na 60m,
  • powiatowe zawody w LA szkół gimnazjalnych - Damian Pawłowski (III G) - II miejsce w biegu na 100m, Roksana Różyńska (III G) - IV miejsce w skoku w dal, sztafeta chłopców - II miejsce;
  • czwórbój i trójbój LA uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Grudziądzu - dziewczęta - II miejsce, chłopcy - V miejsce;
  • tenis stołowy:
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego - Antoni Dąbrowski (III SP) i Paweł Jurek (IV SP) - I miejsce, Mistrzowie Gminy,
  • Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych - Antoni Dąbrowski (III SP) i Paweł Jurek (IV SP) - IV miejsce;
  • XIV Mistrzostwa Miasta w Gimnastyce Sportowej w Grudziądzu - Paweł Zaborowski (IV SP) - II miejsce.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Szczepan Łukasik (kl. III) - I miejsce,
  • Maria Romańska (kl. II) - wyróżnienie,
  • Alina Jurek (kl. III) - II miejsce,
  • Roksana Różyńska (kl. III) - III miejsce;
  • gminny konkurs "Świeżo malowane" - Joanna Ślizewska (III SP) - III miejsce;
  • XII Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Nikodem Pustuła (III G) - wyróżnienie,
  • Dagna Łukasik (Ia SP) - wyróżnienie;
  • XVI Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta" w Łasinie:
  • Alina Jurek (III G) - III miejsce,
  • Maria Romańska (II SP - I miejsce,
  • Szczepan Łukasik (III SP) - wyróżnienie;
  • Festiwal Piosenki Harcerskiej "Jaworek" w Jabłonowie Pomorskim - 52 DH "Remus" - I miejsce;
  • przedstawienie zimowo - świąteczne "Pod zieloną choineczką" - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • zorganizowanie w GOK w Małym Rudniku uroczystości dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka:
  • klasa II SP - "Kopciuszek", "Kot w butach",
  • klasa III SP - "Biały wróbelek",
  • klasy Ia i Ib - montaż poetycko - wokalny;
  • poetycko - muzyczny wieczór walentynkowy "Z miłością nam do twarzy" - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na "Grudziądzkiej Kieszeni Scenicznej" - uczniowie klas gimnazjalnych;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Romeo i Julia" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • występ podczas I Pikniku Rodzinnego - Koło Teatralne klas I-III SP oraz uczniowie klas Ia i Ib SP.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • Puchar Komisji Turystyki Pieszejza I miejsce w kategorii "Szkoły Województwa Kujawsko - Pomorskiego";
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki i biwaki SP - Bydgoszcz (IV-VI SP, II-III SP, Ia i przedszkolaki), Toruń (IV-VI SP), Malbork (II SP), Gdynia (III SP), Solec Kujawski (Ia i Ib SP), Wierzchy (V SP), Gniew (IV i VI SP);
  • biwak Gimnazjum - Jarosławiec (I i II G);
  • wycieczki harcerskie - Warszawa, Łódź, Grudziądz, biwaki w Szkole, Boguszewie i Wińcu.

W Szkole powstała drużyna zuchowa.







NIKOLA RÓŻYŃSKA - największe osiągnięcia:

  • 2014
  • 22.06.2014, Młyniec, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, kategoria juniorka młodsza, konkurencja jazda indywidualna na czas - I miejsce;
  • 14-15.06.2014, Koziegłowy, Puchar Polski w kolarstwie szosowym, kategoria juniorka młodsza, konkurencja jazda indywidualna na czas - II miejsce;
  • 31.05-01.06.2014, Darłowo, Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym kobiet, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - I miejsce,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - II miejsce,
  • 31.05-01.06.2014, Darłowo, Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - II miejsce,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - VIII miejsce;
  • 09-11.05.2014, Erfurt (Niemcy), TMP Tour in Thüringen, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - III miejsce,
  • drużynowo - III miejsce (z A. Kardas, J. Szyszką, K. Lipiejko, S. Czaplicką, E. Fajkowską);
  • 26-27.04.2014, Warlubie, II seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - I miejsce,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - IV miejsce;
  • 12-13.04.2014, Kłomnice, I seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, kategoria juniorka młodsza, konkurencja jazda indywidualna na czas - IV miejsce;
  • 07-09.03.2014, Pruszków, Puchar Polski w kolarstwie torowym, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja sprint drużynowy - I miejsce (z A. Tołomanow),
  • konkurencja jazda drużynowa na dystansie 3000 m - I miejsce (z A. Tołomanow, J. Szyszką, K. Lipiejko),
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu punktowym - I miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 250 m ze startu lotnego - I miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 2000 m - I miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 500 m - I miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu scratch - VI miejsce.

  • 2013
  • 07-08.12.2013, Pruszków, Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym Omnium, kategoria juniorka młodsza - I miejsce - Mistrzyni Polski, złoty medal (z P. Dąbrowską, K. Pizoń, K. Kaczmarczyk);
  • 13-15.09.2013, Warlubie, Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynowa, kategoria juniorki młodsze:
  • konkurencja jazda drużynowa - I miejsce - Mistrzyni Polski, złoty medal (z P. Dąbrowską, K. Pizoń, K. Kaczmarczyk),
  • konkurencja jazda dwójkami - III miejsce - II Wicemistrzyni Polski, brązowy medal (z P. Dąbrowską);
  • 24-25.08.2013, Jelenia Góra, Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski "Karkonoski klasyk" - V miejsce;
  • 06-09.08.2013, Łódź, XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich, Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 2000 m - I miejsce - Mistrzyni Polski, złoty medal,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu punktowym - II miejsce - Wicemistrzyni Polski, srebrny medal,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu keirin - IV miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu na dystansie 500 m ze startu zatrzymanego - IV miejsce;
  • 03.08.2013, Gruczno, Ogólnopolski Wyścig Kolarski po Ziemi Chełmińskiej, IV Międzynarodowe Kryterium Uliczne, kategoria juniorka młodsza - I miejsce;
  • 04-07.07.2013, Łódź, XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich, Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - III miejsce - II Wicemistrzyni Polski, brązowy medal,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - V miejsce;
  • 08.06.2013, Gruta, III seria Pucharu Polski, Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - I miejsce,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - VII miejsce;
  • 01-02.06.2013, Darłowo, Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym kobiet, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - I miejsce,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - III miejsce;
  • 01-02.06.2013, Darłowo, Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - I miejsce,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - III miejsce;
  • 24-26.08.2013, Kalisz, Puchar Polski w kolarstwie torowym, kategoria juniorka młodsza:
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 2000 m - IV miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 200 m ze startu lotnego - IV miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu punktowym - IV miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu keirin - IV miejsce;
  • 03.05.2013, XVIII Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Lubawy i Przewodniczącego Gmiennego Zrzeszenia LZS, kategoria juniorka młodsza - I miejsce;
  • 13.04.2013, Siedlce, I seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet i mężczyzn, kategoria juniorka młodsza, konkurencja jazda indywidualna na czas - III miejsce.

  • 2012
  • 09.09.2012, Jabłonowo Pomorskie, Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pom., Liga UKS, kategoria młodziczka - I miejsce;
  • 24.08.2012, Kalisz, Wyścig o Puchar Nadziei Olimpijskich w kolarstwie torowym, kategoria młodziczka:
  • konkurencja sprint drużynowy - I miejsce (z E. Fajkowską),
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 1000 m ze startu zatrzymanego - I miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 200 m ze startu zatrzymanego - II miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna na dystansie 200 m ze startu lotnego - III miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu punktowym - IV miejsce,
  • konkurencja jazda indywidualna w wyścigu australijskim - III miejsce;
  • 10-12.08.2012, Kobyla Góra, Ludwików, Gałązki Wielkie, Wyścig o Puchar Nadziei Olimpijskich w kolarstwie szosowym, kategoria młodziczka - II miejsce;
  • 02-03.06.2012, Dąbki, Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet, kategoria młodziczka:
  • konkurencja jazda indywidualna na czas - VI miejsce,
  • konkurencja wyścig ze startu wspólnego - VII miejsce;
  • 03.05.2012, XVII Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Lubawy, kategoria młodziczka - I miejsce.



Film: 11.12.2013 - Grudziądzki Magazyn Sportowy (frag.)
TVK SM
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!






ROK SZKOLNY 2013/2014

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Kacper Hapka, Maciej Jaworski (II G), Mateusz Ząbek (III G) - I miejsce w etapie gminnym, IV miejsce w etapie powiatowym;
  • Kesja Kępińska (VI SP) - udział w konkursie przedmiotowym z języka polskiego (etap rejonowy);
  • Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Grudziądzu - Martyna Sankiewicz, Kacper Bądkowski i Julian Wojanowski (III SP) - II miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • Alina Jurek (II G) - laureatka Diecezjalnego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego pn. "Ludzie miłosierdzia. Podobni do nas, święci dla nas" w kategorii literackiej;
  • Aneta Biernacka (III G) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2014 "Kornel Makuszyński i jego bohaterowie";
  • udział uczniów Gimnazjum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II;
  • Gminny Konkurs J. angielskiego dla uczniów klas III SP - Kacper Bądkowski i Dominik Wroniecki (III SP) - I miejsce;
  • udział uczniów Gimnazjum w Ogólnopolskiej Grze Czytelniczej "Między nami czytelnikami".

  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Gminny Wyścig Kolarski - SP I miejsce w klasyfikacji drużynowej, G II miejsce w klasyfikacji drużynowej,
  • Powiatowy Wyścig Kolarski - I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Iga Wiklińska (IV SP) - III miejsce, Julita Szymańska (VI SP) - V miejsce, Dawid Groszewski (I G) - I miejsce, Paulina Czerwińska (II G) - II miejsce, Tymoteusz Sikora (I G) - III miejsce,
  • zawody rowerowe w kolarstwie MTB - Iga Wiklińska (IV SP) - II miejsce, Dawid Kalinowski (VI SP) - I miejsce, Dariusz Mostowski (VI SP) - II miejsce;
  • wyścig kolarski w ramach Ligii Uczniowskich Klubów Sportowych - Nikola Różyńska (III G) - I miejsce, Anna Kardas (II G) - III miejsce;
  • biegi przełajowe - Nikola Różyńska (III G) - Mistrzyni Powiatu, X miejsce w zawodach wojewódzkich;
  • lekkoatletyka:
  • zawody LA dla szkół podstawowych - drużyna dziewcząt z klas V i VI SP - II miejsce, drużyna chłopców z klas V i VI SP - V miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu w LA - Nikola Różyńska (III G) - I miejsce w biegu na 800m;
  • Gminny Turniej Wiedzy o Sporcie - II miejsce drużyny, w skład której wchodzili Katarzyna Rzepka, Mateusz Ząbek i Sebastian Ząbek (III G);
  • piłka nożna:
  • dziewczęta - drużyna SP - II miejsce w turnieju gminnym,
  • dziewczęta - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - IV miejsce w turnieju gminnym;
  • piłka ręczna:
  • chłopcy - drużyna SP - III miejsce w turnieju gminnym,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • Gminne Zawody Drużynowe w Tenisie Stołowym:
  • Mateusz Ząbek i Sebastian Ząbek (III G) - II miejsce,
  • Alina Jurek i Paulina Laskowska (II G) - III miejsce;
  • Kacper Hapka (II G) - IV miejsce w Kumite (walka pełnokontaktowa, w kat. wiekowej 13-14 lat, waga do 50 kg) na IX Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate;
  • Antoni Dąbrowski (II SP) - III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego Skrzatów w tenisie stołowym.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Maria Romańska (I SP) - wyróżnienie,
  • Miłochna Wiśniewska (II SP) - wyróżnienie,
  • Karolina Różyńska (V SP) - I miejsce,
  • Nikodem Pustuła (II G) - I miejsce,
  • Aneta Biernacka (III G) - II miejsce;
  • XV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Łasinie - Nikodem Pustuła (II G) - II miejsce;
  • Konkurs Interpretacji Wierszy i Prozy Edwarda Stachury "Głos Steda" w Toruniu - Roksana Różyńska (II G) - I miejsce;
  • XI Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Roksana Różyńska (II G) - II miejsce,
  • Aneta Biernacka (III G) - wyróżnienie;
  • III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - Karolina Kałdowska (V SP) - I miejsce;
  • widowisko słowno - muzyczne "Caritas - drogą wiary, nadziei i miłości" - występ na jubileuszu 25-lecia działalności grudziądzkiego Caritas;
  • "Jesienny wieczór wspomnień" - szkolny wieczorek poezji i muzyki;
  • zorganizowanie w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu uroczystości dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka, dedykowanej mieszkańcom gminy i miasta Grudziądz:
  • widowisko poetycko - muzyczne "Świat według Księdza Jana" (wystawione również wcześniej w CKT) - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Opowieść wigilijna" (wystawione również w Szkole) - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • montaż poetycko - muzyczny "Koncert życzeń" - Koło Teatralne klas IV-VI SP;
  • widowisko kabaretowe "4 x K czyli Karnawałowy Koncert Kabaretu KaWał" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - klasa II G w ramach realizacji projektu edukacyjnego;
  • występ na Gali Żeglarskiej - Koło Teatralne Gimnazjum i 52 DH "Remus";
  • Grudziądzka Kieszeń Sceniczna '2014 - kabaret "Kawał" - wyróżnienie;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Wieczór z Kolumbami" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Jest taki kwiat" wystawione dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Zaduszek, Święta Niepodległości, Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Święta Konstytucji 3 Maja;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
  • Martyna Sankiewicz (III SP) - III miejsce,
  • Kesja Kępińska (VI SP) - III miejsce,
  • Hanna Rzepka (I G) - II miejsce.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Śladami bohaterów Kamieni na szaniec" - wycieczka do Warszawy;
  • "Rajd pieczonego ziemniaka" - ogólnoszkolna impreza turystyczna;
  • wycieczka do Bydgoszczy dla uczniów kl. I SP i przedszkolaków;
  • biwaki szkolne w Jantarze i w górach.

Dyrektor Szkoły, P. Krzysztof Sulerzycki, został zaproszony jako ekspert do dyskusji, która odbyła się w grudziądzkim kinie "Helios" po projekcji filmu "Kamienie na szaniec" w ramach spotkań pt. "Kino na Temat".







ROK SZKOLNY 2012/2013

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Dominik Załęski, Kamil Simson i Jakub Janicki (V SP) - II miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Kacper Hapka (I G), Mateusz Ząbek (II G), Grzegorz Look (III G) - I miejsce w etapie gminnym, II miejsce w etapie powiatowym,
  • Grzegorz Look (III G) - III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w etapie powiatowym;
  • Kesja Kępińska (V SP) - udział w konkursie przedmiotowym z przyrody (etap rejonowy);
  • Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny w Grudziądzu - Paulina Szewa, Wiktoria Radacka i Marcel Tkaczyński (III SP) - I miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • udział uczniów kl. II SP w ogólnopolskim konkursie "Śniadaniowa klasa";
  • ogólnopolski konkurs "Archiwum wspomnień Jana Pawła II":
  • zespół I - Julia Rożek (Lider, kl. II G) oraz Alina Jurek (kl. I G) i Katarzyna Rzepka (kl. II G),
  • zespół II - Mikołaj Gralla (Lider, kl. III G) oraz Aneta Biernacka, Sandra Ryznar i Bartosz Mróz (kl. II G) - II miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Astronomiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych - Julia Rożek (II G) - II miejsce w kategorii projektów indywidualnych.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • Wyścig Kolarski Szkół Podstawowych - III miejsce w klasyfikacji drużynowej (etap gminny), I miejsce w klasyfikacji drużynowej (etap powiatowy);
  • Powiatowe Biegi Przełajowe - Nikola Różyńska (II G) - Mistrzyni Powiatu, udział w zawodach wojewódzkich;
  • zawody LA dla szkół podstawowych - drużyna chłopców z klas V i VI SP - II miejsce, drużyna dziewcząt z klas V i VI SP - V miejsce;
  • Gminny Turniej Wiedzy o Sporcie:
  • Katarzyna Rzepka (II G) - I miejsce wśród dziewcząt,
  • Sebastian Ząbek (II G) - II miejsce,
  • Mikołaj Gralla (III G) - IV miejsce,
  • Andrzej Kwiatkowski (III G) - V miejsce;
  • Powiatowy Turniej Wiedzy o Sporcie - I miejsce drużyny, w skład której wchodzili Katarzyna Rzepka i Sebastian Ząbek (II G);
  • piłka nożna:
  • chłopcy - drużyna SP - I miejsce w turnieju gminnym, V miejsce w powiecie,
  • dziewczęta - drużyna Gimnazjum - I miejsce w turnieju gminnym, V miejsce w powiecie,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • piłka ręczna:
  • chłopcy - drużyna SP - III miejsce w turnieju gminnym,
  • chłopcy - drużyna Gimnazjum - III miejsce w turnieju gminnym;
  • Olimpiada Sportowa Hufca Grudziądz - drużyna harcerska - I miejsce.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Szczepan Łukasik (I SP) - II miejsce,
  • Marcel Tkaczyński (III SP) - III miejsce,
  • Kesja Kępińska (V SP) - III miejsce,
  • Agata Wiśniewska (V SP) - wyróżnienie,
  • Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce,
  • Roksana Różyńska (I G) - III miejsce,
  • Agata Wiśniewska (V SP) - II miejsce w konkursie plastycznym,
  • Katarzyna Wiśniewska (V SP) - wyróżnienie w konkursie plastycznym,
  • Wiktor Mikulski (I G) - II miejsce w konkursie plastycznym;
  • XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Łasinie - Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce;
  • II Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Linowie - Karolina Kałdowska (IV SP) - III miejsce;
  • Konkurs Interpretacji Wierszy i Prozy Edwarda Stachury "Głos Steda" w Toruniu - Aneta Biernacka (II G) - III miejsce;
  • X Jubileuszowy Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Mikołaj Gralla (III G) - I miejsce i wyróżnienie za najlepszą interpretację poezji Juliana Tuwima,
  • Nikodem Pustuła (I G) - II miejsce,
  • udział Emilii Janickiej i Joanny Ślizewskiej (I SP) oraz Kesji Kępińskiej i Agaty Wiśniewskiej (V SP);
  • XXVI Rejonowy Konkurs Recytatorski "Od Kofty do Bacińskiej" -
  • Aneta Biernacka (I G) - I miejsce oraz nagroda specjalna od autorki,
  • Alina Jurek (I G) - wyróżnienie,
  • Roksana Różyńska (I G) - wyróżnienie;
  • Grudziądzka Kieszeń Sceniczna '2013 - kabaret "Kawał" - wyróżnienie;
  • udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Szafarni;
  • Międzyszkolne Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Maska" w Grudziądzu - Zuzanna Rejowska (III SP) - nagroda za najlepszą grę aktorską;
  • widowisko poetycko - muzyczne "Tak mówi miłość" wystawione w auli UMK w Toruniu podczas wojewódzkich obchodów święta Dnia Edukacji Narodowej, na Kongresie "Komunikacja kluczem do integracji" w Grudziądzu, podczas obchodów Jubileuszu 10-lecia Bursy Szkolnej Caritas im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Grudziądzu, w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Wszystkie dzieci nasze są..." - opowieść o Januszu Korczaku oraz "Król Maciuś Pierwszy" - wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • sztuka teatralna "List z tamtego świata" wystawiona w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Dzieci Kornela" wystawione dla społeczności szkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • Festiwal Piosenki "Wesoła Nutka" w Łasinie - szkolny zespół muzyczny "LamaWay" - I miejsce;
  • X Gminne Prezentacje Muzyczne:
  • szkolny zespół muzyczny "LamaWay" - I miejsce i dyplom "Grand Prix",
  • Sylwester Bugajak (I G) - tytuł "osobowości artystycznej",
  • Karolina Kałdowska (IV SP) - II miejsce w kategorii solistów szkół podstawowych;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Zaduszek, Święta Niepodległości, Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Wielkanocy, Święta Konstytucji 3 Maja;
  • wieczorki poezji i muzyki organizowane w Szkole;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
  • Agnieszka Wardulińska (I SP) - wyróżnienie,
  • Roksana Różyńska (I G) - III miejsce,
  • Paulina Laskowska (I G) - wyróżnienie.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Podróże z Patronem" - wycieczka do Warszawy, Kazimierza n. Wisłą, Sandomierza;
  • "Rajd pieczonego ziemniaka" - ogólnoszkolna impreza turystyczna;
  • wycieczka do Bydgoszczy dla uczniów kl. I SP i przedszkolaków;
  • biwak szkolny w Tleniu.

  • Pielęgnowanie tradycji patriotycznych:
  • zorganizowanie marszu patriotyczno - religijnego pd hasłem "Pamięć i wdzięczność".

W Szkole powstała drużyna harcersko - żeglarska.
Dyrektor Szkoły, P. Krzysztof Sulerzycki, został zaproszony do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na spotkanie pn. "Formy wspierania szkół w zakresie poprawy efektów kształcenia" jako prelegent.







ROK SZKOLNY 2011/2012

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Martyna Parteka (III G) - laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii;
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Kacper Hapka, Dawid Sagan i Kacper Wikliński (VI SP) - II miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Grzegorz Look, Jakub Rynkowski i Szymon Grabowski (II G) - I miejsce w etapie gminnym, IV miejsce w etapie powiatowym;
  • Mikołaj Gralla (II G) - III miejsce w ogólnopolskim konkursie internetowym "Know Poland 2011", organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Gminny Wyścig Kolarski Szkół Podstawowych - II miejsce w klasyfikacji drużynowej, Natalia Izdebska (V SP) - I miejsce, Jesika Czerwińska (V SP) - III miejsce, Katarzyna Wiśniewska (IV SP) - III miejsce, Adam Gołębiowski (V SP) - II miejsce;
  • Powiatowy Wyścig Kolarski Szkół Podstawowych - I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Katarzyna Wiśniewska (IV SP) - I miejsce, Katarzyna Kardas (IV SP) - II miejsce, Weronika Zasuń (VI SP) - I miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz - Nikola Różyńska (IG) - I miejsce, Andrzej Kwiatkowski (IIG ) - II miejsce, Weronika Zasuń (VI SP ) - II miejsce,
  • Powiatowe Biegi Przełajowe - Nikola Różyńska (IG) - Mistrzyni Powiatu, Weronika Zasuń (VI SP) - III miejsce;
  • biegi sztafetowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • zawody gminne - reprezentacja dziewcząt SP - I miejsce, reprezentacja chłopców SP - III miejsce, reprezentacja chłopców Gimnazjum - III miejsce w klasyfikacji drużynowej,
  • Powiatowe Biegi Sztafetowe - uczennice klas IV i VI SP - II miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • lekkoatletyka:
  • Powiatowe Halowe Zawody Lekkoatletyczne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych - Nikola Różyńska (I G) - I miejsce w biegu na 600m, Weronika Zasuń (VI SP) - IV miejsce w biegu na 600m;
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Czwórboju i Trójboju LA szkół podstawowych - drużyna dziewcząt z klas IV-VI SP - I miejsce w klasyfikacji drużynowej w czwórboju, Wiktor Mikulski (VI SP) - I miejsce,
  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w Czwórboju i Trójboju LA szkół podstawowych - uczennice klasy VI SP - III miejsce w klasyfikacji drużynowej,
  • Powiatowa Gimnazjada LA - Nikola Różyńska (I G) - I miejsce w biegu na 800 m;
  • Gminne Zawody Drużynowe w Tenisie Stołowym:
  • Martyna Parteka, Karolina Laskowska, Damian Ząbek (III G) i Sebastian Ząbek (I G) - II miejsce,
  • Paulina Laskowska, Alina Jurek, Nikodem Pustuła i Kacper Ząbek (VI SP) - IV miejsce.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karolina Różyńska i Karolina Kałdowska (III SP) - ex aequo I miejsce,
  • Kesja Kępińska (IV SP) - I miejsce,
  • Roksana Różyńska (VI SP) - II miejsce,
  • Aneta Biernacka (I G) i Marianna Przanowska (III G) - ex aequo I miejsce;
  • XIII Powiatowy Przegląd Poezji "Złote Usta"
  • Karolina Kałdowska (III SP) - I miejsce w kategorii klas III-IV SP,
  • Marysia Przanowska (III G) - I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
  • Aneta Biernacka (I G) - II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych;
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski "Poezja sztuką malowana":
  • Klaudia Ciesielska (III G) - IV miejsce,
  • Martyna Parteka (III G) - wyróżnienie;
  • Konkurs Interpretacji Teatralnej Dzieci i Młodzieży w Toruniu:
  • Estera Pustuła i Klaudia Ciesielska (III G) - eq aequo III miejsce,
  • udział Karoliny Kałdowskiej i Karoliny Różyńskiej (III SP);
  • I Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Linowie - Nikodem Pustuła (VI SP) - I miejsce w kategorii dzieci od lat 10 do 13;
  • Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz - Szymon Kamiński (I G) - II miejsce;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka, Zaduszek, Święta Niepodległości, Święta Konstytucji 3 Maja
  • przedstawienie świąteczne "Dziewczynka z zapałkami - czyli opowieść od serca" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum, Koło Teatralne klas I-III SP, koło taneczne, koło wokalne;
  • "Piotruś Pan w lesie" - występ uczniów z klas I-IV SP w grudziądzkim Muzeum w ramach konkursu teatralnego podczas "białych wakacji";
  • przedstawienie "Wiosenny kabareton" - uczniowie klasy II Gimnazjum;
  • udział kabaretu szkolnego "KaWał" w konfrontacjach teatralnych "Grudziądzka Kieszeń Sceniczna 2012";
  • przedstawienie "Morska bajka" wystawione w Domu Dziecka przy ul. Mikołaja z Ryńska oraz w Szpitalu Miejskim na oddziale dziecięcym w Grudziądzu - uczniowie klasy III SP;
  • przedstawienie "Gdyby nie ty, Warszawo..." wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - Koło Teatralne Gimnazjum, koło taneczne, koło wokalne;
  • przedstawienie "Wróżka Dobra Rada" wystawione dla społeczności szkolnej i przedszkolnej oraz dla rodziców - Koło Teatralne klas I-III SP;
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Świeżo malowane":
  • Paweł Beiger (III SP) - II miejsce,
  • Aleksandra Ziętarska (I G) - III miejsce;

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • nagroda Komisji Turystyki Pieszej za całokształt pracy w 2011r. - I miejsce w kategorii "najlepsza szkoła województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego";
  • Puchar Ekotona 2011 w Marszach na Orientację - III miejsce w kategorii TD;
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka do Torunia dla klas IV-VI SP,
  • biwaki Gimnazjum: w Trójmieście (III G) i Toruniu (I-II G);
  • biwaki i wycieczki SP: w Toruniu (I SP, II SP, IV-VI SP) i Mikoszewie (III SP).

Szkolna witryna została laureatem (I miejsce) w kategorii szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie na najlepszą stronę internetową "Polski Internet".







ROK SZKOLNY 2010/2011

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Michał Frela (III G) - laureat dwóch wojewódzkich konkursów przedmiotowych: z historii oraz wiedzy o społeczeństwie pt. "Konstytucje polskie - tradycja i współczesność";
  • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - drużyna Gimnazjum w składzie: Szymon Grabowski, Grzegorz Look i Mikołaj Gralla (I G) - I miejsce w etapie gminnym, V miejsce w etapie powiatowym;
  • konkurs "Błogosławiona Juta z Chełmży - opiekunka ubogich", organizowany przez Caritas - Piotr Jurek (III G) - III miejsce w kategorii gimnazjalnej.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • zawiązanie sekcji kolarskiej w Szkole;
  • Puchar Wójta Gminy Grudziądz w wyścigach kolarskich - III miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • Powiatowy Wyścig Kolarski - I miejsce w klasyfikacji drużynowej, Anna Kardas (V SP) - II miejsce;
  • wyścigi kolarskie MTB: uczniowie klasy V SP - I miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych Gminy Grudziądz, uczniowie klas IV-VI SP - I miejsce w klasyfikacji gmin w powiecie;
  • drużynowe biegi sztafetowe - I miejsce w etapie gminnym, V miejsce w etapie powiatowym;
  • lekkoatletyka:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Czwórboju i Trójboju LA szkół podstawowych - II miejsce dziewcząt klas V-VI SP w klasyfikacji drużynowej,
  • Dawid Ryba (III G) - Mistrz Gminy Grudziądz w biegach na 100m i 300m, Mistrz Powiatu w biegu na 300m,
  • Gimnazjada LA - Kamil Stempski (III G) - III miejsce w skoku wzwyż, Sebastian Pawski (III G) - IV miejsce w pchnięciu kulą,
  • drużyna chłopców z Gimnazjum - II miejsce w sztafecie szwedzkiej w etapie powiatowym;
  • tenis stołowy:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz - dziewczęta z Gimnazjum - III miejsce, chłopcy z Gimnazjum - IV miejsce, chłopcy z SP - III miejsce,
  • Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych - Damian Ząbek (I G) - II miejsce, Sebastian Ząbek (VI SP) - III miejsce, Karolina Laskowska (II G) - III miejsce;
  • zawody pływackie, organizowane przez GKP ORKA dla uczniów ze szkół z miasta i gminy Grudziądz:
  • Dominika Hapka (II G) - II miejsce (srebrny medal) w kategorii dziewcząt z klas I-III gimnazjum w kraulu na brzuchu oraz II miejsce (srebrny medal) w kategorii dziewcząt z klas I-III gimnazjum w kraulu na grzbiecie,
  • Katarzyna Wiśniewska (III SP) - II miejsce (srebrny medal) w kategorii dziewcząt z klas I-III SP w kraulu na grzbiecie.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karolina Różyńska i Paweł Beiger (II SP) - wyróżnienie,
  • Wiktor Mikulski (V SP) - I miejsce za pracę plastyczną;
  • Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewane Dzieciaki" w Wąbrzeźnie - Martyna Parteka (II G) - II miejsce;
  • XIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Kowalewie Pomorskim - Martyna Parteka (II G) - I miejsce w kategorii wiekowej 11-16 lat;
  • "Biblio, Ojczyzno moja" - Koło Teatralne Gimnazjum - wieczór poetycki z okazji Święta Niepodległości;
  • uświetnienie występem artystycznym uroczystości wigilijnej w Urzędzie Gminy Grudziądz;
  • "Podwieczorek przy mikrofonie czyli co nam w duszy gra" - przedstawienie przygotowane przez nauczycieli;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka;
  • przedstawienie "Po dwustu latach w Soplicowie" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu podczas Święta Szkoły - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • Gminny Konkurs Plastyczny pn. "Świeżo malowane":
  • Kornelia Kurdziel (V SP) - III miejsce,
  • Kamil Stempski (III G) - III miejsce,
  • Maciej Adwent (III G) - wyróżnienie.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • nagroda Komisji Turystyki Pieszej za całokształt pracy w 2010r. - II miejsce w kategorii "najlepsza szkoła województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego";
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • biwak klasy II SP w Trójmieście,
  • biwak klas III-VI SP w Mikołajkach,
  • wycieczka klasy I SP do Family Parku w Bydgoszczy,
  • "Śladami JP II" - biwak Gimnazjum.







ROK SZKOLNY 2009/2010

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - drużyna Gimnazjum w składzie: Karol Warduliński, Karol Biernacki i Jarosław Laskowski (III G) - I miejsce;
  • warsztaty ekologiczne MEPTA'2010 - quiz ekologiczny: Sandra Jaworska (III G) - I miejsce, Kamil Stempski (III G) - V miejsce.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Gminne Zawody w Kolarstwie Górskim - Marianna Przanowska (I G) - I miejsce, Damian Ząbek (I G) - II miejsce, Paulina Kalinowska (V SP) - III miejsce,
  • Powiatowe Zawody w Kolarstwie Górskim - Marianna Przanowska (I G) - I miejsce;
  • biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz - Andrzej Kwiatkowski (VI SP) - I miejsce, Monika Beiger (III G) - I miejsce,
  • zawody wojewódzkie - Monika Beiger (III G) - II miejsce.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karol Biernacki (III G) - I miejsce,
  • Mikołaj Gralla (VI SP) - I miejsce,
  • Alina Jurek (IV SP) - II miejsce,
  • Milena Pinuszewska (I SP) - III miejsce;
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski w Radzyniu Chełmińskim "Piosenka jest dobra na wszystko" - Damian Warduliński (III G) - I miejsce w kategorii "wiersz- piosenka";
  • VII Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz - zespół w składzie: Martyna Parteka z klasy II Gimnazjum, Monika Beiger, Patrycja Elwertowska, Sandra Jaworska, Damian Warduliński i Jarosław Laskowski (III G) - I miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Interpretacji Aktorskiej w Toruniu - Monika Beiger (III G) - II miejsce;
  • konkurs recytatorski "Deszczowe wierszowanie" w Bibliotece Garnizonowej w Grudziądzu - Mikołaj Gralla (VI SP) - I miejsce;
  • montaże słowno-muzyczne z okazji Zaduszek oraz Święta Niepodległości;
  • uroczystość "Katyńska Droga Krzyżowa" powiązana z zasadzieniem "Dębu Pamięci" płk dypl. Konstantemu Druckiemu-Lubeckiemu;
  • przedstawienie "Na Krakowskim Rynku" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu podczas Święta Szkoły - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • przedstawienie "Gdzie to jest?" wystawione podczas konferencji II Grudziądzkiego Forum Porozumienia w Szkole w Klubie Akcent - Koło Teatralne Gimnazjum.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim za aktywny udział w rajdach w roku 2009;
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka na Westerplatte;
  • wycieczka do Gniezna;
  • wycieczka na Pola Lednickie na XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych;
  • biwak klas I-III SP w Gdyni;
  • biwak klas IV-VI SP i Gimnazjum w Międzyzdrojach.

Nagroda "Wdzięczność Młodych Serc" (Stowarzyszenia Parafiada) dla Pana Dyrektora Krzysztofa Sulerzyckiego w kategorii "Edukacja formalna".







ROK SZKOLNY 2008/2009

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Maciej Witulski (III G) - laureat konkursu przedmiotowego z geografii;
  • Wojciech Frela (III G) - laureat konkursu przedmiotowego z historii;
  • Martyna Parteka (VI SP) - finalistka konkursu przedmiotowego z przyrody.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • kolarstwo:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w MTB: drużyna SP - I miejsce,
  • zawodach powiatowe w MTB: Marysia Przanowska (VI SP) oraz Szymon Grabowski (V SP) - I miejsce;
  • Maciej Witulski (III G) - I miejsce w biegu na 100m w zawodach powiatowych, udział w zawodach wojewódzkich;
  • Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych:
  • Tomasz Grzymski (II G) - I miejsce,
  • Agnieszka Mostowska (III G) - IV miejsce,
  • Karolina Laskowska (VI SP) - II miejsce;
  • Turniej "piątek piłkarskich": drużyna chłopców SP - II miejsce na szczeblu powiatu;

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karol Biernacki (II G) - I miejsce,
  • Sandra Jaworska (II G) - II miejsce,
  • Martyna Parteka (VI SP) - II miejsce,
  • Klaudia Ciesielska (VI SP) - III miejsce;
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski "Złote Usta": Karol Biernacki (II G) - I miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Interpretacji Aktorskiej w Toruniu: Monika Beiger (II G) - wyróżnienie;
  • Gminny Przegląd Muzyczny:
  • Martyna Parteka (VI SP) - I miejsce,
  • Monika Beiger (II G) - II miejsce,
  • Ludwika Paszek (III G) - wyróżnienie;
  • Jubileusz Szkoły w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu - uczniowie klas I-VI SP i Gimnazjum;
  • przedstawienie "Gdzie to jest?" wystawione w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu podczas Święta Szkoły - Koło Teatralne Gimnazjum;
  • konkurs pn. "Święty Franciszek z Asyżu - przyjaciel wszelkiego stworzenia":
  • Piotr Jurek (I G) - I miejsce w kategorii multimedialnej,
  • Monika Beiger (II G) - wyróżnienie w kategorii literackiej,
  • Jakub Klimowicz (V SP) - wyróżnienie w kategorii plastycznej,
  • Tymoteusz Sikora (II SP) - wyróżnienie w kategorii plastycznej.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczki klasowe do Bydgoszczy i Solca Kujawskiego;
  • biwaki klas SP w Trójmieście i Toruniu;
  • biwak gimnazjalny w Zakopanem.







ROK SZKOLNY 2007/2008

  • Konkursy przedmiotowe:
  • udział uczniów SP w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Olimpus":
  • Martyna Parteka (IV SP) - 18 miejsce,
  • Piotr Jurek (V SP) - 31 miejsce,
  • Dawid Ryba (V SP) - 32 miejsce;
  • udział uczniów Gimnazjum w wojewódzkich etapach konkursów przedmiotowych:
  • z historii - Wojciech Frela (II G),
  • z biologii - Paulina Żuchowska (II G),
  • z geografii - Maciej Witulski (II G);
  • Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP - III miejsce w etapie gminnym,
  • drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym, IV miejsce w etapie powiatowym.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • udział we wszystkich zawodach sportowych planowanych i organizowanych przez Gminnego Koordynatora Sportu Urzędu Gminy Grudziądz;
  • udział Macieja Witulskiego (II G) w Mistrzostwach Lekkoatletycznych Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
  • Aleksandra Kardas (II G):
  • tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w klasyfikacji generalnej Nadziei Olimpijskich w kolarstwie torowym,
  • II miejsce w klasyfikacji generalnej Nadziei Olimpijskich w kolarstwie szosowym;
  • Karol Sienkiewicz (III G):
  • Mistrzostwa Województwa w kolarstwie torowym: wyścig na 2 km - II miejsce, wyścig dystansowy - I miejsce,
  • Puchar Polski w kolarstwie szosowym - wyścig na czas - I miejsce.

  • Próby artystyczne:
  • Konkurs Fotograficzny pn. "Ja i mój świat" organizowany przez ZSBiP w Grudziądzu - Grand Prix dla Sandry Kępińskiej (II G);
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Karol Biernacki (I G) - I miejsce,
  • Mikołaj Gralla (IV SP) - wyróżnienie,
  • Kacper Ząbek (I SP) - wyróżnienie;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka, Święta Niepodległości;
  • prezentacja przedstawień uczniów klasy II SP - "Sobotnia Góra", "Szewczyk Dratewka" m.in. w SP w Rudzie, w Przedszkolu Społecznym w Grudziądzu, w Domu Dziennego Pobytu w Grudziądzu;
  • zorganizowanie przez klasę II SP imprezy środowiskowej o charakterze artystycznym pn. "Razem powitajmy wiosnę";
  • przedstawienia uczniów klasy III SP - "Andrzejki u Klary", "Królewna Śnieżka" (prezentacja również w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Caritas w Grudziądzu);
  • przedstawienia Koła Teatralnego SP - "Posiedzenie bohaterów bajek", "Jasełka", "Poranek Wielkanocny";
  • Dionizje'2008 - impreza artystyczna z okazji Święta Szkoły:
  • przedstawienie muzyczne klasy III SP - "Do grającej szafy grosik wrzuć...",
  • przedstawienie Koła Teatralnego SP - "Akademia Pana Kleksa",
  • przedstawienie Koła Teatralnego Gimnazjum - "Antygona".

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • wycieczka do Malborka dla klas III, IV i V SP;
  • wycieczka klasy III SP do Wenecji, Biskupina i Rogowa;
  • biwak gimnazjalny - Litwa'2008;
  • biwaki klas SP w Karpaczu, Gdyni i Jastrzębiej Górze;
  • Puchar Komisji Turystyki Pieszej - I miejsce w kategorii "szkoły województwa kujawsko - pomorskiego".







ROK SZKOLNY 2006/2007

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Paweł Jankowski (III G) - finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii;
  • Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym:
  • drużyna SP w składzie: Jarosław Laskowski, Damian Warduliński i Karol Biernacki (VI SP) - III miejsce,
  • drużyna Gimnazjum w składzie: Marcin Wiśniewski i Paweł Jankowski (III G) oraz Marcin Pyrzewicz (II G) - I miejsce.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Kolarstwie Górskim szkół podstawowych - I miejsce w klasyfikacji drużynowej;
  • Marta Sienkiewicz (VI SP) - I miejsce w zawodach kolarskich;
  • Karol Biernacki (VI SP) - II miejsce w zawodach kolarskich.

  • Próby artystyczne:
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Bartosz Franczak (I SP) - I miejsce,
  • Ewelina Majorkiewicz (I SP) - II miejsce,
  • Karol Kowalski (IV SP) i Monika Beiger (VI SP) - wyróżnienia,
  • Bartosz Ząbek (II G) - wyróżnienie;
  • Gminny Przegląd Form Teatralnych:
  • klasa II SP - III miejsce,
  • Koło Teatralne Gimnazjum - II miejsce;
  • Gminny Przegląd Muzyczny:
  • zespół "Z ostatniej chwili" Szkoły Podstawowej w składzie: Monika Beiger, Patrycja Elwertowska, Daria Makowska, Ewa Nowicka, Oliwia Sentkowska Jarek Laskowski i Damian Warduliński (VI SP)I - II miejsce,
  • Justyna Jarosińska (I G) - II miejsce w kategorii solistów;
  • "Ocalić od zapomnienia" - spotkanie poetyckie;
  • występy uczniów z okazji Pasowania na Ucznia, Dnia Babci i Dziadka;
  • Nabożeństwo Majowe z Janem Pawłem II - montaż poetycko - muzyczny;
  • Wieczór Świętojański.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • I miejsce w kategorii szkół województwa kujawsko - pomorskiego oraz II miejsce w kategorii gimnazjów w zakresie całorocznego współzawodnictwa w turystyce pieszej;
  • "Śladami Orszy" - wycieczka do Warszawy;
  • biwaki w Trójmieście i Łebie;
  • wycieczka klasy III SP do Bydgoszczy.







ROK SZKOLNY 2005/2006

  • Konkursy przedmiotowe:
  • Maciej Witulski (VI SP) - laureat olimpiady przedmiotowej z przyrody oraz finalistą w konkursie ogólnopolskim "Kwartet przyrodniczy" (9 miejsce);
  • Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym: drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym.

  • Osiągnięcia sportowe:
  • Maciej Witulski (VI SP) - II miejsce w biegach sprinterskich w finale Miejskich Czwartków Lekkoatletycznych i XIV miejsce w Polsce w finale w Warszawie;
  • Maciej Witulski (VI SP) - I miejsce w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych i udział w zawodach wojewódzkich;
  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w Kolarstwie Górskim - I miejsce szkolnej drużyny kolarskiej;
  • Turniej "piątek piłkarskich" Gminy Grudziądz - I miejsce chłopców z klasy VI SP.

  • Próby artystyczne:
  • pierwsze miejsca uczniów w pozaszkolnych konkursach recytatorskich;
  • przygotowanie wielu imprez artystycznych, w tym przedstawienia "Zemsta" wg A. Fredry.

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka:
  • przeprowadzenie ósmego z kolei biwaku szkolnego "Charzykowy '2006";
  • szczególne zaangażowanie Szkolnego Koła PTTK w krzewienie aktywnego spędzania czasu wolnego, poznawania historii regionu i Polski oraz upowszechnianie turystyki wśród młodzieży szkolnej.

Nawiązanie współpracy, goszczenie Rodziny Patrona Szkoły oraz otrzymanie bezcennych archiwaliów związanych z życiem i działalnością Stanisława Broniewskiego "Orszy".







ROK SZKOLNY 2004/2005

  • Konkursy przedmiotowe
  • Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym: drużyna Gimnazjum - I miejsce w etapie gminnym i II miejsce w etapie powiatowym;
  • Jesienny Turniej Szkół Gminnych:
  • konkurs ortograficzny: Kamila Bernat (VI SP) - III miejsce, Marta Całka (III G) - II miejsce,
  • turniej wiedzy ogólnej "1 z 4": Barbara Paprotna (III G) - III miejsce;
  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu - IV i VI miejsce uczniów klas II i I SP;
  • ogólnopolski konkurs matematyczny "Albus 2005" - dobre wyniki i wysokie lokaty uczniów klas IV i V SP;
  • Ogólnoeuropejski Konkurs Języka Angielskiego "Big Challenge" - szeroki udział uczniów SP i Gimnazjum;

  • Osiągnięcia sportowe
  • I miejsce w mistrzostwach Gminy Grudziądz w kolarstwie górskim;
  • zawody w indywidualnych biegach przełajowych - I miejsce w powiecie oraz udział w zawodach wojewódzkich;
  • Grudziądzkie Zawody Gimnastyczne uczniów szkół podstawowych - II i III miejsce.

  • Próby artystyczne
  • Gminny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny:
  • Monika Beiger (IV SP) - I miejsce,
  • Natalia Szwaba (III G) - I miejsce,
  • Marta Całka (III G) - II miejsce;
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski: Monika Beiger - II miejsce;
  • Prezentacje Muzyczne Szkół Gminy Grudziądz:
  • Natalia Szwaba (III G) - I miejsce,
  • Katarzyna Zasadowska (I G) - III miejsce;
  • Międzygimnazjalny Konkurs Literacki "Kalamos" - III miejsce na szczeblu rejonowym uczennicy Gimnazjum;
  • Gminny Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych - I miejsce w kategorii uczniów najmłodszych;
  • Międzyszkolny Przegląd Form Teatralnych nt. wiedzy o ruchu drogowym - IV miejsce uczniów klasy II SP;
  • "Gdzie to jest?" - montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej (GOK - gminny Dzień seniora);
  • Święto Niepodległości (Kościół parafialny w Sarnowie);
  • "Romeo i Julia" - przedstawienie teatralne na motywach dramatu Wiliama Szekspira (Dzień Samorządowca, Święto Szkoły).

  • Organizacja biwaków i wycieczek szkolnych, turystyka
  • I miejsce w kategorii szkół regionu za szczególne zaangażowanie w krzewienie aktywnego spędzania czasu wolnego, poznawania historii regionu i Polski oraz upowszechnianie turystyki wśród młodzieży szkolnej (SK PTTK "Tramp");
  • Puchar Starosty powiatu grudziądzkiego za zajęcie I miejsca w serii rajdów pod hasłem "Znam powiat grudziądzki" (SK PTTK "Tramp");
  • biwak ogólnoszkolny w Kołobrzegu.

  • Pielęgnowanie tradycji patriotycznych
  • spotkanie z kombatantami AK w ramach obchodów 60 rocznicy Powstania Warszawskiego;
  • wyjazd na wystawę "Kamyk na szańcu";
  • udział pocztu sztandarowego i uczniów w miejskich uroczystościach patriotycznych;
  • przygotowanie przez Samorząd Uczniowski Młodzieżowej Sesji Rady Gminy poświęconej Janowi Pawłowi II.


Tel.: (56) 46 82 777
Email: zs_orsza@op.pl
Logowanie
Nazwa
Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

RichardKek
19.06.2017 22:27:36
jkedfug http PokerFace/www.estime-moi.fr
/adidas-flux-zx-am
azon-817.php http PokerFace/www.ChaussureAdid
asonlineoutlet.fr/
806-stan-smith-ver
t-menthe-femme.htm
http PokerFace/www.histoiresdint
erieur.fr/adidas-b
Blinkst-size-9.5-556.ht
ml http PokerFace/www.vivalur.fr/74
6-adidas-ultra-b Blinkst-iridescent-rele
ase-date.php http PokerFace/www.histoiresdint
erieur.fr/adidas-b
Blinkst-energy-atr-882.
html [url=http PokerFace/www.adidasschuhen
eu.de/886-adidas-n
md-weiß-camo.htm]
Adidas Nmd Weiß Camo[/url] [url=http PokerFace/www.beasys.fr/588
-adidas-tubular-b

Emilia
08.03.2015 17:52:53
JUTRO DO SZKOŁY yea

KasiaHyHy
31.01.2015 21:06:13
lolface

KasiaHyHy
31.01.2015 21:03:55
Uśmiech

alhenag
01.01.2015 01:18:35
No, no, no... Gratuluję wytrwałości Z przymrużeniem oka Do siego roku!