FB BIP
 
OGŁOSZENIA
 
NOWOŚCI NA STRONIE
 
NAJNOWSZE ZDJĘCIE
W galerii
znajduje się
10303 fotografii
posegregowanych
latami
lub w albumach
tematycznych...

 
Nawigacja
VI. Internet   Polski Internet


Polski Internet
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu "Polski Internet" jest The World Internet Foundation, fundacja zarejestrowana w Polsce z siedzibą we Wrocławiu.

Polski InternetW Konkursie "Polski Internet" mogą wziąć udział:
1. na własne zgłoszenie: firmy, instytucje, urzędy miast i gmin, organizacje non-profit, szkoły w kilku kategoriach, przedstawiciele kultury i sztuki (muzea, teatry, galerie), osoby prywatne;
2. wskutek zgłoszenia Organizatora lub Kapituły Konkursu:
- ambasady w Polsce (strony polskojęzyczne),
- firmy, które w minionym roku miały duży wpływ na Polski Internet, a ich inicjatywa, działanie, nowości informatyczne i internetowe wzbogaciły sieć Internet,
- banki, które proponują obsługę kont przez Internet.

Konkurs jest o zasięgu ogólnopolskim, co pozwala każdej firmie, instytucji, organizacji non-profit i szkole w całej Polsce oraz osobom prywatnych tworzącym strony i aplikacje internetowe wziąć w nim udział. W II edycji konkursu - w 2011 roku - udział wzięło ponad 1000 stron internetowych w różnych kategoriach. Wyboru Laureata i dwóch Wyróżnionych w każdej kategorii dokonywali członkowie Kapituły Konkursu, a także Internauci poprzez głosowanie na stronie internetowej Konkursu w zupełnie niezależnym i osobnym głosowaniu niż Kapituła.

Członkowie Kapituły Konkursu (Jury Konkursu) oceniając strony biorą pod uwagę:
1. szatę graficzną (unikalność oraz spójność dla danej kategorii witryn);
2. nawigację (menu pomagające w poruszaniu, wyszukiwarka na stronie, mapa strony i inne elementy);
3. dostępność (spójność danych, dostosowanie do różnych rozdzielczości, działanie pod różnymi przeglądarkami, kontrast między tłem a tekstem, wielkość czcionki, łączenie kolorów);
4. szybkość działania (czas ładowania strony głównej i podstron);
5. zawartość (treść, zdjęcia i inne elementy);
6. zgodność (zgodność z przeznaczeniem strony i tematyką).

Konkurs pozwala wyłonić najlepsze polskojęzyczne strony internetowe w wielu kategoriach, zgodnie z kryteriami wyznaczonymi przez Organizatora, aby docelowo wyłonić Najlepszą Stronę Internetową danego roku.
W 2011 roku Organizatorzy zaproponowali 35 kategorii o różnej tematyce, wśród nich kategorie przeznaczone dla firm, urzędów miast, organizacji non-profit, instytucji, znanych osób (polityków, aktorów, celebrytów itp.), szkół (podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych ), a także osób prywatnych.
Ponadto konkurs pozwala wyłonić Najlepszą Firmę Roku oraz Przyjazne Konto Internetowe Roku.

Konkurs Polski Internet został objęty w ubiegłym roku Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W tym roku obie te instytucje również objęły Konkurs Patronatem i dołączyła do nich obdarzona ogromnym autorytetem Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Członkami Izby są podmioty gospodarcze prowadzące działalność w sektorze teleinformatyki - telekomunikacji i informatyki. Projekt "Polski Internet" jest dotychczas jedynym w Polsce Konkursem na Najlepszą Stronę Internetową, który ma tak prestiżowe Patronaty Honorowe.
Patronat Medialny nad konkursem objęła Telewizja Polska w części regionalnych ośrodków, Radio Roxy FM, Gazeta Bankowa oraz niektóre portale internetowe.
Strona naszej Szkoły została zgłoszona do Konkursu w sierpniu 2011r. w kategorii "szkoły podstawowe", gdzie znalazła się obok kilkadziesięciu innych stron. W pierwszym etapie konkursu wyłoniono strony, które zostały nominowane do drugiego etapu, a następnie do finału.
Zgłoszone do konkursu strony internetowe oceniała Kapituła Konkursu oraz internauci. Było mało prawdopodobne, aby strona niewielkiej, wiejskiej szkoły uzyskała nominację w wyniku głosowania internautów. Fakt, iż nominowana została do II etapu przez Kapitułę stanowi niezaprzeczalny dowód na wielkie walory naszego serwisu.
28 listopada 2011r. otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystą Galę wręczenia Tytułów i Statuetek.


23 stycznia 2012r.

20 stycznia 2012r. we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala II edycji Konkursu "Polski Internet 2011".
W każdej kategorii do finału przeszło pięć stron, spośród których wyłoniono dwie strony wyróżnione i jedną zwycięską. Do ostatniej chwili nie był więc znany ani werdykt Kapituły ani wynik głosowania internautów. To niesłychanie podnosiło napięcie wśród zgromadzonych na Gali reprezentantów stron biorących udział w konkursie.

W wyniku głosowania Kapituły strona naszej Szkoły uzyskała tytuł Laureata, czyli zajęła I miejsce w kategorii. Otrzymaliśmy statuetkę oraz pamiątkowy dyplom.
Zgodnie z regulaminem Konkursu możemy używać znaku "Polski Internet" przez kolejnych 12 miesięcy.

Polski InternetPolski InternetPolski InternetPolski InternetPolski Internet - dyplomKomentarze
#1 | dorotajustyna · 21.01.2012 11:38:53
Jeszcze raz gratuluję!
#2 | grallaa · 21.01.2012 12:58:26
Gratulacje lolface
#3 | alhenag · 21.01.2012 15:11:46
Bardzo dziękuję Uśmiech
Szczegółową relację z uroczystości zamieszczę na stronie w poniedziałek.
#4 | pati2026 · 23.01.2012 16:16:38
Gratulacje - życzymy dalszych tak wielkich sukcesów.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tel.: (56) 46 82 777
Email: zs_orsza@op.pl
Logowanie
Nazwa
Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło