Ostatnie artykuły
  kaczka faszerowana
Pierogi z projektu ;...
"Polsko poniesiemy C...
"Szlachecka dusza"
Ryba w sosie greckim.
 
     
 
 
     
  nabór do projektu "Polsko poniesiemy Cię dalej"  
  od 10.08.2016 trwa rekrutacja osób zainteresowanych udziałem w poszczególnych działaniach związanych z w/w projektem
Osoby chętne proszone są o kontakt tel z:
Lila Elwertowską (604 235 563)
Asią Dulczewską (669 845 405)

Projekt dofinansowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Kuźnię Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. Projekt realizowany jest przez nasze stowarzyszenie i skierowany do lokalnej społeczności w okresie od 10.08.2016 do 30.11.2016r.
 
   
     
 
     
  Nasze działania 2016  
  Współudział w plenerze rzeźbiarskim u Styperka
Projekt "Szlachecka dusza" - info w realizowanych projektach
Projekt "Polsko poniesiemy Cię dalej" - info w realizowanych projektach
Monitoring w Parku wiejskim
Wyjazd szkoleniowy do wioski kwiatowej
 
   
     
 
     
  kolejne spotkanie  
  zapraszam na kontynuacje naszych rozważań dotyczących planu rozwoju naszego stowarzyszenia w dniu 7kwietnia o godz 17.00 w szkole w Wałdowie.
Osoby pragnące wnieść "świeżą myśl" -serdecznie zapraszam na to spotkanie
 
   
     
 
     
  Nasze najbliższe spotkania  
  Newsyprzypominam termin naszych spotkań
-17.11.2014 godz 17.30 -zespół szkół (comiesięczne zebranie)
-01.12.2014 godz 17.00 -zespół szkół (kiermasz świąteczny)

zapraszamy wszystkich chętnych !
 
   
     
 
     
  Aerobik  
  Od października ruszyły zajęcia z aerobiku. Chętne Panie zapraszamy w każdy poniedziałek na godzinę 19.00.  
   
     
 
     
  Nasze działania i podejmowane inicjatywy w 2014 r.  
  Nasze stowarzyszenie w 2014 r. uczestniczyło w wielu przedsięwzięciach, m.in.:
13.01.2014 r. - pierwsze po Nowym Roku spotkanie członkiń stowarzyszenia połączone ze spotkaniem z fizjoterapeutą Panem Piotrem Szewczukiem ze Świecia, który opowiadał o zdrowym stylu życia i odżywiania, leczeniu dolegliwości kręgosłupa, sposobach aktywacji systemu limfatycznego oraz przeprowadził kilku chętnym masaże kręgosłupa.
14.02.2014 r. tradycyjnie zorganizowałyśmy wyjazd do Chełmna - Miasta Zakochanych, gdzie mogłyśmy uczestniczyć w imprezach zorganizowanych przez miasto.
08.03.2014 r. zostałyśmy zaproszone przez sołtysa Wałdowa Szlacheckiego na uroczystość z okazji Dnia Kobiet do Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku. Podczas występów artystycznych popijałyśmy kawę, jadłyśmy pyszne ciastka, raczyłyśmy się winkiem. Było wspólne śpiewanie, opowiadanie zabawnych historyjek oraz degustacja potraw przygotowanych przez członkinie stowarzyszenia. Każda z zaproszonych pań otrzymała czerwoną różę.
16-22.06.2014 r. w Rudzie odbywał się II Plener rzeźbiarski "U Styperków" podczas którego otwarta została Izba Pamięci poświęcona zmarłemu dwa lata temu Panu Waldemarowi Styperkowi. Panie z naszego stowarzyszenia upiekły ciasta na zakończenie pleneru.
29.06.2014 r. odbył się spływ kajakowy Drwęcą na odcinku Nowe Miasto Lubawskie - Topiele. Pogoda sprzyjała 51 kajakarzom, wszyscy w wyśmienitych humorach, po całym dniu spędzonym na przepięknej, czystej rzece, wrócili bezpiecznie do domów.
03.08.2014 r. - drugi spływ Drwęcą. Trasa Topiele - Tama Brodzka. 30 uczestników, piękna, upalna pogoda, wiele przystanków i kąpieli w rzece z piaszczystym, czystym dnem. Dzień zakończony ogniskiem w nowej stanicy PTTK w Brodnicy "Na zakolu" i wpisem w księdze gości stanicy.
10.08.2014 r. zorganizowałyśmy II jarmark rękodzieła, na którym zaprezentowali się miejscowi artyści i lokalni twórcy.
23.08.2014 r. odbyły się Dożynki wiejskie w Parku Wiejskim w Wałdowie, na których pomagałyśmy przy sprzedaży ciast, kawy, herbaty, chleba ze smalcem i wydawaniu grochówki. Szczególne podziękowania dla Basi Dobek, która prowadziła wszystkie konkursy dla dzieci i dorosłych.
29.09.2014 r. Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze stowarzyszenia. Na spotkaniu tym wybrałyśmy nowy zarząd na kolejną 4-letnią kadencję.
04.10.2014 r. wycieczka do wioski grzybowej w Krzywogońcu oraz do Muzeum Indian Północnoamerykańskich w Wymysłowie.
10-11.10.2014 r. wraz z rodzicami z Rady Rodziców przeprowadziłyśmy w szkole w Wałdowie zbiórkę odzieży i kiermasz.
W międzyczasie zadbałyśmy o nasze wałdowskie rondo, które już trzeci rok z rzędu zostało obsadzone kwiatami. Dbałyśmy o nie przez całe lato - oczyszczając rondo z chwastów i opryskując posadzone astry przeciw mszycom.
 
   
     
 
     
  Jesienne porządki  
  W dniu 8 listopada wspólnie z sołtysem naszej wsi uprzątnęliśmy rondo z uschniętych kwiatów. Następnego dnia rondo zostało przekopane wraz z obornikiem. Szczególne podziękowania za podarowany naturalny nawóz dla Krysi Żyły.  
   
     
 
     
  PREZENTACJA O WAŁDOWIE SZLACHECKIM  
  Link  
   
     
 
     
  Nieodpłatne porady prawne, Kurs komputerowy dla 50+  
  Wychodząc naprzeciw wielu prośbom oraz oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta i powiatu, SLD w Grudziądzu zaprosił do swojego biura prawnika, który cyklicznie w godzinach popołudniowych udziela BEZPŁATNYCH porad prawnych.

W biurze odbywają się również BEZPŁATNIE - kursy obsługi komputera dla seniorów w ramach projektu z inicjatywy europosła Janusza Zemke - „Komputer oknem na świat”.
Uczestnikami kursów są osoby, które ukończyły 50 rok życia. Zajęcia odbywają się w 5-osobowych grupach, a ich głównym celem jest nauka podstaw obsługi komputera (praca w środowisku Windows, Internet, obsługa poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych). Jedna edycja kursu obejmuje 16 godzin zajęć i zwykle odbywa się w ciągu 4 tygodni (dwa spotkania w tygodniu).

Osoby chętne do skorzystania z w/w porad lub kursu komputerowego dla seniorów proszone są o kontakt pod numerem telefonu:
56 47 546 94 w godzinach od 10.00 do 15.00 lub też osobiście w siedzibie biura SLD w Grudziądzu przy ulicy Małomłyńskiej 1.

 
   
     
 
     
  Jesienne opróżnianie szaf  
  W dniach 15-17 listopada b.r. już po raz drugi zorganizowałyśmy w szkole w Wałdowie zbiórkę odzieży, pościeli, kocy itp. Zebrana dzież trafiła do potrzebujących rodzin, a pozostałą nasza koleżanka Basia Dobek zawiozła do Caritasu.
W akcję włączyły się prawie wszystkie nasze członkinie, co świadczy o naszych otwartych sercach i chęcią dzielenia się z potrzebującymi. Szczególne podziękowania należą się jednak Asi Dulczewskiej, która prawie mieszkała w szkole przez 3 dni. Dziękujemy Asiu!!
 
   
     
 
     
  Zajęcia taneczne  
  W Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 zajęcia taneczne - ZUMBA. Gdyby któraś z koleżanek chciała się pozbyć jesienno-zimowego tłuszczyku, to może warto skorzystać. Koszt: 10 zł za zajęcia.